EKONOMİ:
Gemci: Ülkenin Kalkınması Vasıflı İnsan Yetiştirmeye Bağlı
Kahramanmaraş Lider İş Adamları (KALİDA) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gemci, ülkenin kalkınmasının vasıflı insan yetiştirmeye bağlı olduğunu söyledi.

    KALİDA Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan KALİDA Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gemci, "Yapılan bütün hizmetler güzel, eğitime yapılan yatırım hepsinden önemli.” dedi. En kıymetli yatırımın insana olan yatırım olduğunu belirten Başkan Gemci, şöyle devam etti: "Biz sanayiciler ekonomi alanında yatırımlara öncelik versek de her türlü eğitim faaliyetlerini maddi-manevi destekliyoruz. Çocukların eğitimi ihmal edilmeye gelmiyor.” Kahramanmaraşlı işadamlarının kazandıklarını yatırıma dönüştürmesinde insana hizmet olduğunun altını çizen Gemci, bir ülkenin kalkınmasının vasıflı insan yetiştirmeye bağlı olduğunu belirtti.

    İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, KALİDA’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kahramanmaraşlı işadamlarının son 3 -4 yıl içinde çok sayıda okul yaptırdığını ve şehrin ihtiyacı olan okullaşmaya büyük destek sağladıklarını ifade etti. Birçok okulun ikili eğitime devam ettiğini söyleyen Alkan, "İşadamlarımız çok fedakârlık yaptı. Kahramanmaraş’ın geleceği için bu desteklerin devam etmesi temennimizdir. Eğitim kadromuzun daha verimli olabilmesi için seminer ve konferanslar düzenliyoruz. Fedakar personelimizi ödüllendiriyor ve her okulun ihtiyacına cevap vermek için koşturuyoruz.” ifadesini kullandı


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Davutoğlu, emeklilere zam müjdesi verdi
Başbakan Ahmet Davutoğlu gerçekleştirdiği açıklama ile birlikte partisinin grup toplantısında emekli...

Haberi Oku