Kahramanmaraş'a 550 Toplu Konut Geliyor
Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Aksu Tv’de yayınlanan ''Şehre Dair'' programında 550 dairelik toplu konut müjdesi verdi.


Modaratör Mesut Tuğrul’un sunduğu programa katılan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, kendisine yöneltilen sorulara tek tek cevap verdi.


15 ŞUBAT’TA İLANA ÇIKIYORUZ
Herkesin merakla beklediği toplu konut sorusuna ilişkin açıklama yapan Başkan Poyraz: “ Toplu Konut konusunda 15 Şubat’ta ilana çıkıyoruz. İlk etapta 550 konut yapacağız ancak bunun 30 tanesi arsa sahiplerine verilecek. Geriye kalanlar için de müracaatları değerlendireceğiz. Şartları tutanların sayısı fazla olursa da noter huzurunda kur’a çekerek hak sahiplerini belirleyeceğiz.


Konutlar 3+1 ve 90 metrekare olacak. Önden en az 15 bin lira alacağız. Vatandaşlarımız finans kuruluşlarına ödeme yapacaklar. Biz binaları 2 yıl gibi bir süre içerisinde teslim edeceğiz. Ödeme konusunda ise finans kuruluşları 1 yıldan 10 yıla kadar bir süre tanıyacaklar. Konutun maliyeti ise aşağı yukarı 45-50 bin TL arasında olacak diye hedefliyoruz” diye bilgi verdi.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
şule türk 2 yıl önce

toplu konut için şartlar nelerdir lütfen bilgi veriniz

Misafir Avatar
aysel keskin 2 yıl önce

toplu konut ta yazılmanın şartları nelerdir ödeme nasıl yapılacak

Fikirtepe'de, temeller atılmaya başlanıldı
Kentsel dönüşüm sembolü olarak gösterin Fikirtepe'de, ruhsatları alan firmalar arasında ilk temel atım...

Haberi Oku