GÜNDEM:
Bahçeli: MİT Maraş Olayları Belgelerini Açıklasın
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘12 Eylül 1980 öncesindeki olaylarla ilgili açıklama yaptı. Bu olayların Milliyetçi-Ülkücü Hareketi suçlamaya dönük bir iftira kampanyasına dönüştüğünü aktaran Bahçeli, MİT’in Kahramanmaraş ve Çorum olaylarıyla ilgili elindeki belge ve bilgileri açıklamasını istedi.

    Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, 12 Eylül 1980 darbesiyle ilgili başlayan hukuki süreç içerinde, milliyetçi-ülkücü hareketi zan ve töhmet altına alan kirli kampanya yürütüldüğünü belirterek, “Partimizi ve mensuplarımızı, ihtilal şartlarının hazırlayıcısı ve olayların bir numaralı faili gibi sunan ahlaksız iftiralarda gözle görülür bir artış yaşanmaktadır. Bilhassa geçmişte, Kahramanmaraş ve Çorum’da meydana gelen ve karanlık ellerin provokasyonu olduğu şüphesiz olan hadiseleri, bugünlerde milliyetçi-ülkücü hareket üzerine yıkma çabası kepazelikle bile izah edilemeyecek psikolojik operasyon sürecinin bir parçasıdır. 12 Eylül öncesindeki kutuplaşma ve kargaşa nedeniyle herkes cezasını çekmiş ve hukuken aklanmıştır.” dedi.

    Kahramanmaraş ve Çorum olaylarıyla ilgili devletin, bilhassa da MİT’in elindeki belge ve bilgileri açıklamasını isteyen Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı da devletin güvenlik birimlerine MHP’yi takip ettirip, dinlettirmekle itham etti


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

46 yıldır, tüm dünyada yaşananları not...
Kahramanmaraş'ta yaşayan ve yerlisi olan 83 yaşındaki Hüseyin Güneş, Türkiye’de ve dünyada yaşanan...

Haberi Oku