GÜNDEM:
Fidan Evli: Alevilere Yönelik Tehdit Devam Ediyor
29 Temmuz'da Malatya'nın Sürgü Beldesi'nde ramazan davulcusu ile Evli ailesi arasında çıkan tartışma sonrası meydana gelen alevi gerginliğinin ardından Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde cem evi açılışında konuşan aile fertlerinden Fidan Evli, tehditlerin devam ettiğini öne sürdü.

Göksun İlçesi'ne bağlı Keklikoluk Köyü'nde yapılacak olan festivale ve cem evi açılışı etkinliğine CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Başkanı Turgut Öker, Pir Sultan Abdal Dernekleri Başkanı Kemal Bülbül'ün yanı sıra bir süre önce ramazan davulcusuyla yaşanan tartışmanın ardından evleri taşlanan Evli ailesi fertlerinden Hasan ve kızı Fidan Evli de katıldı.

Etkinlikte söz alan 24 yaşındaki Fidan Evli, olayın üzerinden 8-9 gün geçmesine rağmen ailesinin tehdit edildiğini öne sürdü. Fidan Evli, "Bunlar ne Sünnilerden, ne Alevilerden, ne Kürt, ne de Türk vatandaşlarımızdandır. Bunlar ülkeyi bölmek isteyen, ülkenin barışını ve beraberliğini bölmek isteyen insanlardır. Atalarımız hep bu topraklardaydı. Niye barış içerisinde yaşayamıyoruz. Niye benim komşularım bana taş atıyor. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Biz ayrımcı değiliz" diye konuştu


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

46 yıldır, tüm dünyada yaşananları not...
Kahramanmaraş'ta yaşayan ve yerlisi olan 83 yaşındaki Hüseyin Güneş, Türkiye’de ve dünyada yaşanan...

Haberi Oku