GÜNDEM:
K.Maraş'ta 2012 de 6,4 Büyüklüğünde Deprem Olacak
Deprem Kahini Timuçin Özat Kahramanmaraş'ta, 2012 Eylül ayında 6,4 büyüklüğünde deprem olacağını iddia etti.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde 8 Yıldan beri deprem üzerinde araştırmalar yapan ve bu güne kadar Maramara ve Van Depremleri de dahil olmak üzere bir çok depremi yeri, zamanı ve büyüklüğüyle tahmin eden deprem kahini Timuçin Özat, Kahramanmaraş'ta yayın yapan yerel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada 2012 yılının Eylül Ayında Kahramanmaraş'ta Büyüklüğü 6,4 olan bir depremin gerçekleşeceğini iddia etti.

Özat yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş'ın üzerinde bulunduğu fay hattının uzun zamandır suskun olduğunu, hareketliliğin çok az olduğunu bu yüzden büyüklüğü en fazla 6.4 olacak bir depremin meydana geleceğini ifade etti. Özat, Ege depreminden sonra İran'da da bir depremi beklediğini ve arkasından Kahramanmara'ta depremin gerçekleşeceğini ifade etti. Deprem Kahini Özat, Uzun zamandan beri Kahramanmaraş'ında üzerinde bulunduğu fay hattında büyüklüğü 1-3 arası değişen çok sayıda mikro depremin gerçekleştiğini önümüzdeki günlerde bu mikro depremlerin sayısının azalacağını ve akabinde tekrar artacağını söyledi. Özat Eylül ayında Maraş'ta beklediği depremin yaklaşık olarak 18-22 saniye arasında süreceğini bu süre içerisinde depremin 4,5 büyüklüğü ile başlayıp, 5, 5.5, 6 ve son olarak 6,4 büyüklüğüne çıkacağını ve arkasından büyüklüğün düşeceğini ifade etti. Bu büyüklükteki bir depremin afet derecesinde olmadığını ancak önlemlerin alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

Her ne kadar Timuçin Özat bugüne kadar birçok depremi tahmin etse de, henüz depremin zamanının tespit edilebileceği teknolojik bir imkanın olmadığını MarasHaberi.Com olarak okuyucularımıza hatırlatmakta fayda görüyoruz.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
yaşar berke bodur 3 yıl önce

ben 13 yasın dayım abicim bu gunlerde k.maraş ve pazarcık ilçisinde 2 gün den berli salanıyoruz ve 6.4 olacakmı bu dogrumu lutfen soylermisiniz

Misafir Avatar
tayfun 3 yıl önce

kahramanmaraş-pazarcık hergün sallanıyor sebebi nedir acaba bilen varmı günlük oluyor hatta günde 5 defa falan

Misafir Avatar
şah 3 yıl önce

abi ne olacak bu halimiz kimse bize nasıl olacak ne yapmazı lazım pazarcık salanıyor kimsenin kılı kıprdamıyor

Misafir Avatar
yok 3 yıl önce

allahım bizi korur inşallah. bende bu adamdan korkuyorum bari jeoloji okusun işi daha da ilerletir belki

Misafir Avatar
Mustafa Selçuk Kenger 3 yıl önce

işin açığı ben bu insandan daha doğrusu bu insanın iddialarından korkuyorum çünkü ilk defa ortaya attığı birşey değil bu, bundan önceki kaç tane depremi bildi dikkatli olun allah sonumuzu hayır etsin.

Misafir Avatar
LEYLA DÖNMEZ 3 yıl önce

ya mi̇let sokata yatar oldu ne olcak bu i̇şi̇n sonu

Misafir Avatar
aziz 3 yıl önce

arkadaşlar arçı sarsıntılar oluyo ve enerjiyi harcıyo deprem şideti düşe bilir ben narlı da oturuyom hata 2 gün önce 5.3 oldu ve essas depram o ola bilir di çünkü adam diyoki enfazla 6.4 ama türkoğlunu düşünemiyom çünkü 250 yıldır 1.0 bile olmamış

Misafir Avatar
AZİZ 3 yıl önce

azından yel alsın

46 yıldır, tüm dünyada yaşananları not...
Kahramanmaraş'ta yaşayan ve yerlisi olan 83 yaşındaki Hüseyin Güneş, Türkiye’de ve dünyada yaşanan...

Haberi Oku