AFŞİN:
Afşin Arıtaş'la İletişim Kesildi
Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesi Arıtaş beldesinde, Türk Telekom'un telefon kablolarını yer altına almak için yaptığı altyapı çalışması yarım kalınca 6 bin nüfuslu beldede iletişim kesildi.


İlçeye 12 km uzaklıkta bulunan Arıtaş beldesinde Türk Telekom 6 ay önce telefon kablolarını yer altına almak için çalışma başlattı. Çalışma yarım kalınca beldede okullarda ve evlerde telefonlar kullanılamaz, internete girilemez oldu.


Beldede özellikle yazın gurbetçilerin internet kullanımı yaygın olunca Türk Telekom beldeye fiber kablo ile hizmet vermek için çalışma başlattı. Telefon ve internet hattını yer altına almak yapılan çalışmalar yarım kalınca belde içerisine döşenen fiber kablolar kullanılamaz oldu. Bazı yerlerde toprağa 5-10 cm derinliğe döşenen kabloların üzerinden araç geçince kırılan kablolar topraktan yüzeye çektı. Beldede bulunan evlerde ve okullarda telefon ve internet kesildi. Okuldaki öğrencilerin notlarını bilgisayara giremeyen öğretmenler öğrencilerin işlerini ilçe merkezindeki okullarda yaptı.


Belde halkı yetkililere ateş püskürdü. Belde sakinlerinden Cuma Gülden (56) duruma isyan ederken en büyük zararın telefon kesikken parasını ödeyen belde halkı olduğunu söyledi. Yaklaşık 6 aydır telefonsuz yaşadıklarını belirten Gülden, "Benim gurbette 7 çocuğum var, evimde telefonum vardı, 6 aydır çalışmıyor ve sabit ücret ödüyorum, kimse buna bir çözüm bulmadı. Açılan kablo çukurları doldurulmadı, kendi imkanlarımızla üzerini kapattık. Kablolar dışarıda. Beldeye yatırım yapacaktılar, niye 6 aydır yapmadılar. Yarın kış gelir, yaza kadar yapılmaz, ne yapalım biz? Türk Telekom'un telefonunu kullanıyoruz, belde halkı olarak hepimiz cep telefonu mu alalım?" dedi.
Anahtar Kelimeler
Afşin ArıtaşArıtaş


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Afşin Belediyesi'nden, iftar çadırı hizmeti
Kahramanmaraş'ın Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven gerçekleştirdiği açıklama ile birlikte Altaş...

Haberi Oku