ELBİSTAN:
Elbistan'da Düğünleri Yasa Çevirmeyin Uyarısı
Kahramanmaraş Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Binbaşı İbrahim Yazıcı, en mutlu günlerden biri olan düğünlerin yas gününe dönüşmemesi için herkese görev düştüğünü belirtti.


Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen toplantıda köy muhtarlarına önemli uyarılarda bulunuldu. İlçe Jandarma Komutanı İbrahim Yazıcı, yaz aylarında meydana gelen olaylarla ilgili olarak değerlendirmede bulundu.


Köylerde yapılan düğünlerde silah atılmasının önüne geçmek istediklerini anlatan Binbaşı Yazıcı, "En mutlu günlerimizde evlat acısı, kardeş acısı yaşamak çok zor. Bizlerin mutluluğu yada dikkatsizliği kimsenin hayatını karartmasın. Düğünlerle ilgili azami dikkat gerekiyor. Muhtarlarımız bizlerin gözü, kulağı, sesi. Bizler devletin güvenlik güçleri olarak ihtiyaç olunan noktada devreye gireceğiz." dedi.


Özellikle anız yakılması ve ot yangınlarına da dikkat çeken Yazıcı, "Doğa sadece bizim yaşam alanımız değil. Bu yüzden doğadaki canlıları istediğimiz gibi yakıp yok edemeyiz. Topraklarımızın verimliliğini kendi ellerimizle yok etmememiz gerek. Köylerimizde anız yangını, kontrolsüz ot yangınına karşı teyakkuzda olalım.” ifadesini kullandı.


Muhtarlar ise tek tek söz alarak köylerinde yaşadıkları sorunları paylaştı ve çözüm önerisi sundu


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Elbistan Devlet Hastanesi'nde, yangın tatbikatı
Kahramanmaraş'taki Elbistan Devlet Hastanesi'nde acil durum ve yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikat büyük...

Haberi Oku