ÖZEL HABER:
Kahramanmaraş'ın Ulaşım Sorununa Trambüs'lü Çözüm
Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz Kahramanmaraş'ın Ulaşım sorununun çözümüne yönelik hayata geçirilmesi planlanan Trambüs Projesi hakkında bilgi verdi.


Aksu Tv'de yayınlanan Şehre Dair programında gazeteci Mesut Tuğrulun sorularını yanıtlayan Poyraz, Raylı Sistem projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Poyraz, Biz daha önceden Doğukent'tten Doktor Mustafa Meydanı'na, Müftülük'ten Ulu Cami, Şekerdere, Binevler ve Üniversiteye kadar tramvay sistemi yapmayı planladık. Bu güzergahta Tramvay sisteminin yapılması için Trabzon Caddesindeki göbeği kaldırmamız gerekiyordu. Trabzon caddesindeki yolun sağ ve solundan 2'şer metre daraltmamız gerekiyordu. O zaman Trabzon Caddesi bir gidiş, bir geliş şekline dönüşecekti. Yani Trabzon Caddesi diye birşey kalmayacaktı. Dolayısıyla raylı sistemden vazgeçtik. Bunun yerine tekerlekli, elektrikle çalışan, araçları sollayabilen Trambüsleri devreye sokmayı düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde bu proje ile ilgili gelişmeler olacak bunuda sizinle paylaşacağız'' dedi.


MarasHaberi.Com


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
GülbahAr kara 1 yıl önce

maraşımız için faydalı insanlar olsun yakın akrabalarını işe almak isteyen insanlar degul el insaf yeter artık

Misafir Avatar
maraşlı 2 yıl önce

çok güzel olur şehrimiz için

Misafir Avatar
mustafa yılmaz kara 2 yıl önce

güzel bir fikir ama başkan sadece hayal görmüş . her fikir güzeldir. önemli olan uygulamak . sayın başka sen yaşar pastanesinden habersiz nasıl kapatacaksın trafiğe orayı. sıkıysa kapat.

Misafir Avatar
erkan polat @ADİL GÜNGÖR 2 yıl önce

trabzon caddesını trafıge kapatın yapın tramvayı..% 70 oy alıyorsunuz işin kolayına kacmayın.. eskişehire gelın bakın sıstem nasıl..trambus aracda sollayabılıyormuş otobusten ne farkı var bunun...raylı sıstemı getırın..aksı takdırde vızyonsuz beledıye temsılcılerıne oy yok......

Misafir Avatar
bay mustafa ve kapasite meselesi 2 yıl önce

nasıl ki okul müdürü kadar okuldur. şehirlerde başkanları kadar şehirdir... poyraz maalesef o kapasite yok....

Misafir Avatar
ahmet yılkı 2 yıl önce

ankaranın gençlik parkından sökülenede razı oluruz ama korkarım oyuncakçıdan alırlar

Misafir Avatar
misafir 2 yıl önce

ya şehir içi otobüs alsın yeter. şehir içi ulaşımda kaç otobüs var belediyeye ait büyükşehir olacağız.? halk otobüsleri ve dolmuşlarda dualarla gidip geliyoruz.

Misafir Avatar
ADİL GÜNGÖR 2 yıl önce

başkanimbeni̇m fi̇kri̇m i̇leri̇ye dönük zaten şi̇mdi̇den ulu cami̇den kibris meydanina kadar tek şeri̇t şehri̇n i̇çi̇nde ne i̇şi̇ var ulaşimin tranvay
b i̇nevler zaman zaman tek şeri̇t oluyor koca otobüs ne i̇şi̇ var şehri̇n trafi̇ği̇nde en güzeli̇ tranvay şehri̇n i̇çi̇ne uğramadan

Güvenilir Ukash ve AstroPay Satın Al
Gelişmiş alt yapısı sayesinde tüm dünya’da etkin olarak kullanılmakta olan ön ödemeli kartlar ülkemizde...

Haberi Oku