SEÇiM:
Ak Parti'nin Kahramanmaraş Büyükşehir Adayı 4 İsimden Birisi Olacak
AK Parti Kulisleri Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi adayının kim olacağını konuşuyor


30 Mart'ta yapılacak 2014 yerel seçimlerine 1 yıldan az bir zaman kala Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi aday adayları çalışmalarına hız verdi. Büyükşehir belediyesi için çok sayıda aday adayı var ancak Ak Parti kulisleri 4 isimden birisinin Büyükşehir için aday gösterileceği konuşuluyor. Peki bu 4 İsim Kimler?


Daha önceki bir haberimizde Ak Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un Büyükşehir Belediyesi için aday olmayacağını, milletvekilliği için hazırlandığını belirtmiştik ancak sağlam kaynaklardan alınan son bilgiler, Fatih Mehmet Erkoç'un Büyükşehir Belediyesi için çok istekli olduğu ve en güçlü adaylardan birisi olduğu yönünde.


MarasHaberi.Com'un ulaştığı bilgiler arasında Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Okay'ın da Merkez ilçelerimizden Dulkadiroğlu Belediyesi için aday adayı olduğu yönünde. Ancak Okay'ın adaylığı birazda Erkoç'un durumuna bağlı. Eğer İl Başkanı Erkoç Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi için aday olursa Erkoç'tan boşalan koltuğa Necati Okay geçecek. Haliyle Okay, Dulkadiroğlu Belediyesi adaylığından da vazgeçecek.


Halen Kahramanmaraş Belediye başkanlığı görevini yürüten Mustafa Poyraz'ın Büyükşehir Belediyesini ne kadar istediğini artık herkes çok iyi biliyor. Son dönemlerde hizmet konusunda yaptığı atılımlar da bunun bir işareti. Yaptığı hizmetlerin bazıları eleştirilse de AK Parti Kulisleri Mustafa Poyraz'ın en güçlü adaylardan birisi olduğu  konusunda hemfikir.


Büyükşehir'i isteyen bir başka aday da Türk Parlementerler Birliği Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil. 3 Dönemdir Ak Parti sıralarında vekillik görevini yürüten  ve Ak Parti'nin tüzüğü gereği bir sonraki seçimlerde Milletvekilliğine aday alamayacak olan Pakdil, son dönemlerde belki Kahramanmaraş'a hiç gelmediği kadar sık geliyor, İlçeleri STK'ları, Kişileri ziyaret edip, Ben de varım Adayım diyor ve destek arıyor. Hatta Pakdil'in bazı ilçe teşkilatlarından destek sözü aldığını da daha önceki bir haberimizde yazmıştık. MarasHaberi.Com'un Pakdil hakkında sağlam kaynaklardan edindiği bilgilere göre Pakdil'in işi biraz zor. Çünkü karşısında Poyraz ve Erkoç gibi iki güçlü rakip var ancak yine de Pakdil Büyükşehir için en güçlü adaylardan birisi.


Ak Pati Kulislerinin Büyükşehir adayı olabileceğini konuştukları dördüncü ve son kişi daha önced de Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı ve Milletvekilliği görevlerini yürütmüş Hanefi Mahçiçek.


Ak Parti kaynaklarından aldığımız bilgilere göre Büyükşehir Belediye Başkanlığını layıkıyla yerine getirebilecek başka adaylar da var. Ancak Parti yönetimini düşündüren en önemli konu kamuoyunu tarafından yeterince tanınmamaları.


Anlaşılan o ki; 2014 Yerel Seçimleri Kahramanmaraş'ta hayli rekabetçi geçecek.


MarasHaberi.Com


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
fahri 2 yıl önce

akp ye sesleniyorum fatih bey işine gelirse iyi olur liyakat dinlemez kullanıyor bence akpyi

Misafir Avatar
mevlut 2 yıl önce

kahramanmaraşlının yakından tanıdığı dr.gökhan gökşen'in aday adaylığını koyduğu takdirde k.maraş büyükşehir adaylığı için şansının yüksek olduğunu düşünüyorum.inşallahda öyle olur.

Misafir Avatar
Kahraman 2 yıl önce

kahraman maraşın insanları at gözlüklerini çıkarmadıktan sonra ne köy olur ne kasaba değil büyük şehir ver akp'ye hizmet sıfır allah akıl vesin

Misafir Avatar
hasan @fatih toprak 2 yıl önce

göksunu maraş olarak kabul etmiyorsanız biz hiç sizi il olarak kabul etmiyoruz bir ağaç dalıyla budağıyla gürler ses verir hacı ökkeşim o zman biz kayseriye bağlanalım hacı ökkeşim

Misafir Avatar
ali zorkun 2 yıl önce

yahu kardeşim fatih erkoc maraşa geldi geleli belediyeye diyarbakırdan adıyamandan elazıdan ordan burdan adam getiriyor ne olmus bizim aslan gibi halkımıza maraşlımıza onlar neden belediyede deilde fabrikada çalıştırılmaya mahkum bırakılıyor ben fatih erkocun adaylıgına hak vermiyorum

Misafir Avatar
memleketini seven 2 yıl önce

aday olanın bagımsız olmasını istiyoruz.akparti banada versin bende olurum.

Misafir Avatar
hatice eskigün 2 yıl önce

prof.dr.ismail bakan gibi birisini maraşımıza kazandırmamız lazım.

Misafir Avatar
nuri avgın 2 yıl önce

bende adayımm. sıkıosa bagımsız koysunlar tayyıpn ruzgarıyla bende baskan olurum

Kahramanmaraş'ta, erken seçim için yürüyüş
7 Haziran genel seçim sonuçlarını beğenmeyen bir grup, örgütleşerek erken seçime gidilmesi için yürüyüş...

Haberi Oku