SEÇiM:
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Seçim Anketi Başladı
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi seçim anketi başladı.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Seçim Anketi ne oy kullanmak için tıklayınız


MarasHaberi.Com, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmek için kolları sıvadı. 2014 Yerel seçimlerine 6 ay kala adete seçimin provası yapılmaya başlandı bile. Kendi öz kaynaklarımızla 6 ay gece gündüz çalışarak hazırladığımız www.marassecimanketi.com seçim anketi projemiz hayata geçti. Kayıt yok, üyelik yok, 10 saniyede kendi belediye başkanınızı seçin.


Hazırladığımız anket sistemi, oy kullanma şekli, dolayısıyla da güvenilirliği bakımından ilk ve tektir. Ankette oy kullanma işlemi SMS ONAY KODU ile gerçekleştirilir ve aynı telefondan sadece 1 oy kullanılabilir, 2. oy kullanımı girişimi ise sistemdeki 4 ayrı güvenlik yazılımı ile geri çevrilir. Kısacası her kişinin sadece bir oy hakkı bulunmaktadır. Seçime kadar yapacağımız çalışmalar neticesinde yaklaşık 600 Bin Seçmenin bulunduğu Kahramanmaraş'ta 60 Bin oy kullanımı hedeflenmektedir. Buda toplam oyların yaklaşık %10'una tekabül etmektedir. Kısacası 60 Bin SMS, 60 Bin Oy, 60 Bin Kişi demek gerçek bir seçim anlamına gelmektedir.


6 aydan beri hem anket yazılımını hazırlayarak hem de Kahramanmaraş Büyükşehir ve Çağlayancerit'te birçok aday adayı ile görüşerek, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Seçim Anketimize başladık.


AK Parti'den 20, CHP'den 1, MHP'den 4, Saadet Partisi'nden 1 aday adayı ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim anketine başladık.


Anket Süreci Nasıl İşleyecek?
1. 4 Ekim Cuma günü saat 16:00'a kadar, ''Bende Adayım'' yada ''Bilgilerimde Eksiklik Var'' diyen adaylar, sitemiz iletişim bölümündeki telefon numaramız aracılığı ile bizimle iletişime geçmeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar anket çalışması son halini alacak, anketin geçerliliği ve güvenilirliği için bu tarihten sonra kesinlikle ekleme, çıkarma yada bilgi düzenleme işlemleri yapılmayacaktır.

2. Partilerin adayları kesin olarak belirleneceği tarihe kadar aday adaylarına sms yöntemi ile oy kullanma işlemi devam edecek, zaman zaman MarasHaberi.Com haber sitemizden aday adaylarının anketteki son oy oranları hakkında bilgiler içeren haberler yayınlanacak ve parti il teşkilatlarına bu haberler servis edilecektir.

3. Partilerin adayları kesinleşince Ankette 2. aşamaya geçilerek, partilerin seçtiği adayların oyları sıfırlanacak ve 29 Mart 2014 tarihine kadar da oy kullanma işlemi devam edecektir.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Seçim Anketi ne oy kullanmak için tıklayınız


MarasHaberi.Com


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Genel Seçimlerde, 31 farklı parti olacak
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) gerçekleştirdiği açıklama ile birlikte 7 Haziran'da 25. Dönem Milletvekili Genel...

Haberi Oku